o festivalu

Tradicionalni festival »In Memoriam prof. Peter Hafner« je v prvi vrsti je namenjen počastitvi spomina na pokojnega profesorja matematike Petra Hafnerja, ki je bil znan tudi kot glasbeni entuziast, ljubitelj humanistične misli in dejaven aktivist na področju mladinskega kulturnega polja.

Na dosedanjih štirinajst (in pol) festivalih posvečenih prof. Petru Hafnerju so nastopili:

3=Pjančki, Ana Pupedan, All Strings Detached, Arhibald Arhibaldovich, Artificial Brain, Bad Copy, Bags, Bakalina, Balans, Baltazar, Barka tone in bele plombe, Black Reaper, Blaž, Blu.Sine, Borghesia, Bowrain, Container Doxa, Coma Stereo, CvetoRamšakBodiRoža, čuvarkuča, Damir Avdić, Dani Kavaš, Dandelion Children, Darla Smoking, Demolition Group, Devoid of thougt, Disciplin A Kitschme, Disdrug (This Fuck), Dječaci, Dojo, Drajnarjuva vampa, Dubzilla, Duo Jocif – Košir, Duo Terrafolk, DVA, Elektro Guzzi, Elli De Mon, Erotic Biljan & His Heretics, Edo Maajka & Frenkie, Ewok, Eyeceeou & Icotovi zobi, Frederick Joe Evans IV., .freekind, Futurski, Gašper Letonja, Gazorpazorp, GNOOMES, Haiku Garden, Helahirn, HIGH5, Hostnik pa Krečič, Igor Božanić, Igralom, Ingver in gverilke, Ivana Picek, Ivica, Iztok Koren, Jegulja, Jernej Grmek, Karmakoma, KiKi, Koala Voice, KOIKOI, Kovesolje, Kriške, Kleemar, Klemen Klemen & DJ SSF, Klinika Denisa Kataneca, Krankšvester, Laibach, Larve, le_en_art x zorkow, Left Lane Cruiser, LELEE, Lilith Cage, Lip Rouge, Lola Marsh, Marko Brecelj, Martin Ramoveš, Martin Ramoveš Band, Mateja Gorjup, Mito, Miki Solus, Mixxle & Strnad, Morvern, Moveknowledgement, Moving As A Giant, Muškat Hamburg, Napravi mi dete, Nefarious Vermin, Nemeček, NeSeBat, nevemnevem, New Wave Syria, Nikki Louder, Nina Bulatovix, Not Exactly Lost, N’toko, Olfamoštvo, Olfamož, Opran možgan, Ottone Pesante, Patetico, Parnepar, persons from porlock, PI, Picaboj a.k.a Fidži, Pridjevi, Prismojeni profesorji bluesa, Psihedelavci, Punčke, Raggalution, Rambo Amadeus & Two Winnetous & One more, Red Moon, Regen, Rush to Relax, Seine, Smedja in smetke, Smoke Mardeljano & Ajs Nigrutin, Siderean, Spock Studios, Shaun Banks, Slowmotion Livestream, STADT, Stojan Knežević, Svemirko, Svojat, Širom, Ti, TiTiTi, The Canyon Observer, The OMY, Tomaž Pengov, tetameta, Tough Guys Of America, Repetitor, Tovariš Strmogavljen, TRUS!, Tus Nua, Uršula Ramoveš & Fantje iz Jazbecove grape, Vaktal, Via Ofenziva, Vlasta Popić, VVhile, Zala Kralj & Gašper Šantl, zalagasper, Your Gay Thoughts, Wanda & Nova deViator, Warrego Valles, We can’t sleep at night, Werefox, Zamišljeni likovi i nepravda (ZLIN), Žen

Ob tem smo izpeljali tudi obilico filmskih projekcij, javnih tribun, pogovornih in literarnih večerov, razstav in delavnic, ki so dopolnjevale pester glasbeni program.

Pred leti smo posneli tudi krajši dokumentarni film, ki poleg ekskluzivnih posnetkov s samega dogodka, ponudi tudi vpogled v drobovje festivala ter odgovarja na nekaj vprašanj. Kaj je zares bistvo dogodka? Kdo so tisti, ki so s požrtvovalnim delom pripomogli k njegovi izvedbi? Kaj jih je pri tem gnalo naprej? Kako je bil videti memorial skozi njihove oči?

"Festival In Memoriam prof. Peter Hafner nadaljuje v duhu človeka, čigar ime nosi, torej v duhu nenehnega kl(j)ubovanja razmeram v tukajšnji kulturni krajini skupaj z iskanjem tvornih rešitev, podpiranjem kreativnih godb in širjenjem obzorij."

LUKA T. ZAGORIČNIK (SIGIC)

program

Petek, 19. 7. 2024:

16.00: Delavnica: Snemaj.mp4 (Mestni trg – zbirno mesto, Škofja Loka)
18.00: Predstava: Velikani_plastične krajine (Trg pod gradom, Škofja Loka)
18.00: Zaslišanje: Arijana Markučič Brecelj vs. Nataša Serec (Bajta, Železniki)
20.00: Koncert: It’s Everyone Else (SLO), mal pre mal (SLO) (Avla KD Železniki, Železniki)

Sobota, 20. 7. 2024:

18.30: Razstava: Iz Arhiva DPZN: Plakati `90 (Trg pod gradom, Škofja Loka)
19.00: Cirkus: Odprti oder (Trg pod gradom, Škofja Loka)
21.00: Koncert: Koala Voice (SLO), Svojat (SLO), Vagina Corporation (MKD) (Puštalski grad, Škofja Loka)

Nedelja, 21. 7. 2024:

16.00: Cirkuška delavnica (Trg pod gradom, Škofja Loka)
19.00: Razstava: Mitja Manček (VCC, Cerkno)
19.30: Koncert: auto (SLO), //LESS (FRA), The Kripless (SLO) (Dvorišče VCC, Cerkno)

Ponedeljek, 22. 7. 2024:

17.00: Delavnica: Linorez (Rokodelski center Škofja Loka, Škofja Loka)
19.00: Razstava: Matjaž Peternelj (Atrij ob dvorani KS Stara Loka – Podlubnik, Škofja Loka)
19.30: Koncert: Kultivator (SLO), Green Crack (SLO), Tvrold (SLO) (Dvorana KS Stara Loka – Podlubnik, Škofja Loka)

Torek, 23. 7. 2024:

18.00: Cirkus: Pre- gibni pokret (Trg pod gradom, Škofja Loka)
19.30: Poezija + koncert: RuŽa reda (CRO / SLO) (Rokodelski center Škofja Loka, Škofja Loka)
21.00: Koncert: Karmakoma (SLO) (Vrt Sokolskega doma, Škofja Loka)

Sreda, 24. 7. 2024:

17.00: Delavnica: Linorez (Rokodelski center Škofja Loka, Škofja Loka)
17.00: Delavnica: Zapiš (kreativno pisanje) (Zbirno mesto – vrt Sokolskega doma, Škofja Loka)
19.30: Koncert: Niko Novak (SLO), Belvoir (FRA) (Vrt Sokolskega doma, Škofja Loka)

Četrtek, 25. 7. 2024:

17.00: Delavnica: Linorez (Rokodelski center Škofja Loka, Škofja Loka)
18.30: Pripovedovanje: Upamo (si), kadar je treba (Puštalski grad, Škofja Loka)
20.00: Koncert: Jimmy Barka Experience (SLO) (Trainstation SubArt – openair, Kranj)

Petek, 26. 7. 2024:

16.00: Družabnica: Sejem gramofonskih plošč (Mestni trg, Škofja Loka)
21.00: Koncert: Nejc Pipp & band (SLO), Borka (SLO), Glezzi (SLO) (Puštalski grad, Škofja Loka)

Sobota, 27. 7. 2024:

10.00: Družabnica: Sejem gramofonskih plošč (Mestni trg, Škofja Loka)
17.00: Delavnica: Patch from scratch – delavnica modularne sinteze (Rokodelski center Škofja Loka, Škofja Loka)
20.00: Koncert: Klemen Klemen (SLO), Ezy-G & YNGFirefly (SLO), Revirgin (CRO), tachyon (SLO) (Puštalski grad, Škofja Loka)

* Snemaj.mp4 je videodelavnica, ki bo potekala preko celotnega festivala, vodil jo bo Marko Pirc (Kreativine Frames).

"Hafnerjev memorial se je tako v prvi dekadi na izhodiščih drugačnosti in kljubovanja iz peščice sicer povezanih dogodkov razširil v dobro osmišljen in urejen projekt, ki v nobenem trenutku ni prehiteval, temveč je potrpežljivo čakal, da stvari same zorijo – in dozorijo. Če je sprva glasbeno nagovarjal predvsem iz undergrounda, se je sčasoma zavestno začel odpirati tudi proti drugim zvrstem, vendar ni s tem prav nič izgubljal kakovosti programa. Prej nasprotno."

Gregor Bauman (Dnevnik)

nastopajoči

memorialov
festivalskih dni
koncertov

vstopnice

FESTIVAL IN MEMORIAM PROF. PETER HAFNER #15
19. 7. – 27. 7. 2024


V preprodaji si lahko zagotovite dnevne vstopnice za (plačljive) dogodke in festivalsko vstopnico.

Predprodaja:

*festivalska vstopnica zajema vse plačljive koncertne dogodke in delavnice.

Na dan dogodka:

Prispevek za delavnico linoreza znaša 15 €.

"Rokenrol je tako preprosta reč, da jo samo kreteni zakomplicirajo."

PROF. PETER HAFNER, 1958 – 2009

podpora

Festival omogočajo:

Festival podpirajo:

"Pravijo, da je bil pokojni Pero prav tak, ljubitelj in zbiralec raznorodnih muzik, unikaten plesalec in borec za javni kulturni prostor."

SIMON VENE (DNEVNIK)

lokacije

Škofja Loka
(Puštalski grad, Mestni trg, Trg pod gradom, Vrt Sokolskega doma, Dvorana KS Stara Loka – Podlubnik in atrij)

Marker (Puštal 21, 4220 Škofja Loka)
Marker (Mestni trg 35, 4220 Škofja Loka)
Marker (Podlubnik 139, 4220 Škofja Loka)
Marker (Mestni trg 17, 4220 Škofja Loka)
Marker (Poljanska cesta 2, 4220 Škofja Loka)
Marker (Mestni trg 15, 4220 Škofja Loka)

Železniki
(Kulturni dom Železniki, Kulturni center Bajta)

Marker (lat: 46.22291, lng: 14.15801)
Marker (lat: 46.21919, lng: 14.15441)

Cerkno
(Večgeneracijski center Cerkno)

Marker (Bevkova ulica 22, 5282 Cerkno)

Kranj
(TrainStation SubArt)

Marker (Kolodvorska cesta 8, 4000 Kranj)

"Ker se je profesor klatil po prizoriščih, na katerih se je dogajala alternativna kultura, se zdi samoumevno, da se na Hafnerjevem memorialu predstljajo tudi mlajši glasbeniki s sodobne neodvisne scene."

ALI ŽERDIN (DNEVNIK)

kontakt

Producent festivala:

Društvo Alternator
Partizanska cesta 42
4220 Škofja Loka

Koproducent festivala:

Zavod 973
Mestni trg 15
4220 Škofja Loka

Vodja festivala:

Tine Hafner
(tine@inmemoriam.si)

Celostna grafična podoba:

Ana Bassin
(www.anabassin.si)

Odnosi z javnostmi:

Mojca Selak
(mojca@inmemoriam.si)

Soorganizatorji festivala:

Kulturno društvo Grable
Stara Loka 58A
4220 Škofja Loka

KUD NUM
Partizanska cesta 43
4220 Škofja Loka

Društvo ROV Železniki
Na Kresu 34
4228 Železniki

Društvo Kulturni center Bajta
Trnje 2
4228 Železniki

C.M.A.K.
Močnikova ulica 1
5282 Cerkno

Društvo SubArt
Kolodvorska cesta 8
4000 Kranj

UPB
Glagoljaška ulica 4
6000 Koper – Capodistria

Zavod O
Partizanska cesta 1
4220 Škofja Loka